20 October 2014
 Back

Airport Frankfurt Departures

Flight No.ToDepartureExpectedCounterState
LH 146Nürnberg, Deutschland16:05 annulliert 
LH 3638Stuttgart Hbf, Deutschland16:53 Zug 
LH 600Teheran, Iran17:50   
LH 1438Sankt Petersburg, Russland19:30 annulliert 
LY 356Tel Aviv-Ben Gurion, Israel19:30   
AZ 419Mailand-Linate, Italien19:35   
BA 913London-Heathrow, Großbritannien19:40   
SK 4758Oslo-Gardermoen, Norwegen19:40   
KE 906Seoul-Incheon, Korea-Süd19:45   
LH 200Berlin-Tegel, Deutschland19:45 annulliert 
LA 705Santiago de Chile, Chile über Madrid19:50   
OK 537Prag, Tschechien19:50   
OS 126Wien, Österreich19:50   
SK 674Stockholm-Arlanda, Schweden19:50   
KC 922Astana, Kasachstan19:55   
XQ 911Izmir, Türkei19:55   
A3 489Rhodos, Griechenland20:00   
CA 936Shanghai-Pudong, China20:00   
LH 032Hamburg, Deutschland20:00 annulliert 
LH 920London-Heathrow, Großbritannien20:00 annulliert 
BM 1828Bristol, Großbritannien20:05   
VY 1847Barcelona, Spanien20:05   
LH 3624Köln Hbf, Deutschland20:09 Zug 
BA 8737London-City, Großbritannien20:10   
HG 8773Wien, Österreich20:10   
JU 331Belgrad, Serbien20:10   
LH 1352Warschau, Polen20:10 annulliert 
SW 286Windhuk, Namibia20:10   
XG 1611Adana, Türkei20:10   
CA 932Hefei/Luogang, China über Peking20:15   
LH 120München, Deutschland20:15 annulliert 
BG 056Dhaka, Bangladesch über Rom-Fiumicino20:20   
LH 888Vilnius, Litauen20:20 annulliert 
LH 1422Bukarest, Rumänien20:20 annulliert 
LH 892Riga, Lettland20:25 annulliert 
LH 1208Basel, Schweiz20:25   
LH 3652Düsseldorf Hbf, Deutschland20:25 Zug 
SK 1636Kopenhagen-Kastrup, Dänemark20:25   
JP 125Ljubljana, Slowenien20:30   
LH 852Helsinki, Finnland20:30 annulliert 
LH 884Tallinn, Estland20:30 annulliert 
LH 1256Linz, Österreich20:30   
JJ 8071Sao Paulo-Guarulhos, Brasilien20:40   
LH 336Neapel, Italien20:40 annulliert 
LH 692Amman-Queen Alia, Jordanien20:40   
LH 1050Paris Ch. de Gaulle, Frankreich20:40 annulliert 
TWI 254Antalya, Türkei20:40   
EI 657Dublin, Irland20:45   
RJ 126Amman-Queen Alia, Jordanien14:2014:35Gate offen