29 January 2015
 Back

Airport Frankfurt Departures

Flight No.ToDepartureExpectedCounterState
SK 2636Stockholm-Arlanda, Schweden12:15 Gate offen 
LH 1306Beirut, Libanon13:05   
IA 232Bagdad, Irak14:30   
LX 1073Zürich, Schweiz14:30   
LH 188Berlin-Tegel, Deutschland14:45   
AF 1919Paris Ch. de Gaulle, Frankreich14:50   
LH 3636Stuttgart Hbf, Deutschland14:53 Zug 
8Q 562Istanbul-Atatuerk, Türkei14:55   
PC 334Istanbul-Sabiha Gok., Türkei14:55   
BA 905London-Heathrow, Großbritannien15:00   
LH 020Hamburg, Deutschland15:00   
BT 242Riga, Lettland15:05   
TK 1592Istanbul-Atatuerk, Türkei15:05   
MS 786Kairo, Ägypten15:10   
LH 110München, Deutschland15:15   
JP 115Pristina, Serbien15:20   
QR 068Doha, Katar15:25   
LH 190Berlin-Tegel, Deutschland15:45   
LH 274Mailand-Linate, Italien15:45   
LH 1240Wien, Österreich15:50   
LH 804Stockholm-Arlanda, Schweden15:55   
JP 113Ljubljana, Slowenien16:00   
LH 022Hamburg, Deutschland16:00   
LH 914London-Heathrow, Großbritannien16:00   
LH 1040Paris Ch. de Gaulle, Frankreich16:00   
DE 4376Bangkok-Suvarnabhumi, Thailand16:05   
LH 238Rom-Fiumicino, Italien16:05   
LH 980Dublin, Irland16:05   
LH 1132Barcelona, Spanien16:05   
LH 3618Köln Hbf, Deutschland16:09 Zug 
LH 1222Genf, Schweiz16:10   
LH 1350Warschau, Polen16:10   
LH 112München, Deutschland16:15   
LH 876Stavanger, Norwegen16:15   
LH 934London-City, Großbritannien16:15   
LH 1098Toulouse-Blagnac, Frankreich16:15   
SV 180Riad, Saudi-Arabien16:15   
LH 3650Düsseldorf Hbf, Deutschland16:23 Zug 
AT 810Casablanca, Marokko über München16:25   
LH 830Kopenhagen-Kastrup, Dänemark16:25   
LH 1016Brüssel, Belgien16:25   
LH 1064Nizza, Frankreich16:25   
LH 1088Marseille, Frankreich16:25   
LH 316Florenz, Italien16:30   
LH 996Amsterdam, Niederlande16:30   
LH 1196Zürich, Schweiz16:30   
LH 946Manchester, Großbritannien16:35   
LH 156Leipzig/Halle, Deutschland09:4511:40geschlossen