17 September 2014
 Back

Airport Frankfurt Departures

Flight No.ToDepartureExpectedCounterState
LH 686Tel Aviv-Ben Gurion, Israel10:20 Gate offen 
LH 3634Stuttgart Hbf, Deutschland11:20 Zug 
LH 866Oslo-Gardermoen, Norwegen12:20   
LH 1262Graz, Österreich12:20   
LH 1366Krakau, Polen12:20   
LH 1396Prag, Tschechien12:20   
LH 1414Zagreb, Kroatien12:20   
UA 988Washington-Dulles, USA12:20   
LH 252Mailand-Malpensa, Italien12:25   
LH 326Venedig-Marco Polo, Italien12:25   
LH 824Kopenhagen-Kastrup, Dänemark12:25   
LH 1448Moskau-Domodedovo, Russland12:25   
LH 312Florenz, Italien12:30   
LH 1060Nizza, Frankreich12:30   
MH 005Kuala Lumpur, Malaysia12:30   
SK 1638Kopenhagen-Kastrup, Dänemark12:30   
TU 745Tunis, Tunesien12:30   
LH 210Dresden, Deutschland12:35   
LH 1338Budapest, Ungarn12:35   
SQ 025Singapur, Singapur12:35   
LH 284Bologna, Italien12:40   
LH 422Boston, USA12:40   
LH 1076Lyon-Saint Exupery, Frankreich12:40   
LH 1204Basel, Schweiz12:40   
LH 1270Innsbruck, Österreich12:40   
LH 144Nürnberg, Deutschland12:45   
LH 184Berlin-Tegel, Deutschland12:45   
LH 1372Wroclaw/Breslau, Polen12:45   
UA 906Chicago-O Hare, USA12:45   
LG 9304Luxemburg, Luxemburg12:50   
LH 130Stuttgart, Deutschland12:50   
LH 882Tallinn, Estland12:50   
OS 130Wien, Österreich12:50 annulliert 
LH 354Bremen, Deutschland12:55   
LH 992Amsterdam, Niederlande12:55   
LH 1104Salzburg, Österreich12:55   
AC 839Ottawa, Kanada13:00   
LH 016Hamburg, Deutschland13:00   
LH 754Bangalore, Indien13:00   
LH 838Billund, Dänemark13:00   
LH 1168Lissabon, Portugal13:00   
LH 1300Istanbul-Atatuerk, Türkei13:00   
LH 078Düsseldorf, Deutschland13:05   
LH 1218Genf, Schweiz13:05   
LH 3612Köln Hbf, Deutschland13:09 Zug 
LH 418Washington-Dulles, USA13:10   
LH 426Philadelphia, USA13:10   
LH 1058Nizza, Frankreich08:30 gestartet