05 March 2015
 Back

Airport Frankfurt Departures

Flight No.ToDepartureExpectedCounterState
LH 900London-Heathrow, Großbritannien07:55 Gate offen 
LH 3606Köln Hbf, Deutschland09:09 Zug 
LH 890Riga, Lettland10:00   
EI 651Dublin, Irland10:50   
LH 326Venedig-Marco Polo, Italien10:50   
LH 400New York-J.F.Kennedy, USA10:50   
LH 1236Wien, Österreich10:50   
LH 1332Marrakesch, Marokko10:50   
AB 6556Berlin-Tegel, Deutschland10:55   
BA 903London-Heathrow, Großbritannien10:55   
DE 4030Hurghada, Ägypten10:55   
EY 002Abu Dhabi, Ver.Arab.Emirate10:55   
LH 334Neapel, Italien10:55   
LH 442Detroit, USA10:55   
LH 422Boston, USA11:00   
LH 904London-Heathrow, Großbritannien11:00   
LY 358Tel Aviv-Ben Gurion, Israel11:00 annulliert 
UX 1502Madrid, Spanien11:00   
HY 232Taschkent, Usbekistan11:05   
LH 562Malabo, Äquator.-Guinea über Abuja11:05   
LH 594Port Harcourt, Nigeria über Lagos11:05   
UA 051New York-Newark, USA11:0517:15  
A3 531Thessaloniki, Griechenland11:15   
JU 331Belgrad, Serbien11:15   
RO 302Bukarest, Rumänien11:15   
SU 2307Moskau-Sheremetyevo, Russland11:15   
DE 4258Barbados, Barbados über Saint Lucia11:20   
GF 016Bahrain, Bahrain11:20   
LH 3634Stuttgart Hbf, Deutschland11:20 Zug 
LH 1010Brüssel, Belgien11:25   
UA 988Washington-Dulles, USA11:25   
DE 4570Funchal, Portugal11:30   
NH 204Tokio-Haneda, Japan11:30   
AB 7750Palma de Mallorca, Spanien11:35   
AY 822Helsinki, Finnland11:35   
AZ 403Rom-Fiumicino, Italien11:35   
LH 1216Genf, Schweiz11:35   
TU 745Tunis, Tunesien11:35   
BA 8733London-City, Großbritannien11:40   
LH 272Mailand-Linate, Italien11:45   
TK 1588Istanbul-Atatuerk, Türkei11:45   
EN 8224Verona, Italien11:50   
LH 1238Wien, Österreich11:50   
SQ 025Singapur, Singapur11:5013:00  
LH 1130Barcelona, Spanien11:55   
X3 2138Fuerteventura, Spanien11:55   
KU 176Kuwait, Kuwait12:00   
LH 014Hamburg, Deutschland12:00   
LH 1124Barcelona, Spanien06:4007:10geschlossen